KATALÓG

Špeciálne náradia pre letecký priemysel

Viac ako 70 rokov je náradie vyrábané spoločnosťou APEX TOOL GROUP (predtým COOPER POWER TOOLS) mimoriadne oce�?ované leteckým a kozmickým priemyslom. Pokročilé vrtné zariadenia RECOULES, DOLER alebo QUACKENBUSH spolu s obmedzovačmi hĺbky vŕtania a rezačmi RECOULES pomáhajú zlepšiť efektivitu práce a znížiť celkové prevádzkové náklady v náročnom prostredí.

Je to rad profesionálnych vrtných zariadení navrhnutých tak, aby získali optimálne kvalitatívne vlastnosti otvoru vrátane tolerancie priemeru, uhla sklonu a hĺbky. Produkty APEX sú známe svojou trvanlivosťou, spoľahlivosťou a multifunkčnosťou. Výrobca vyvíja mimoriadne úsilie v oblasti dizajnu, testovania, výroby a kontroly kvality s cieľom splniť alebo dokonca prekročiť požiadavky medzinárodných noriem a udržať vedúce postavenie na svetových trhoch.

Prvou skupinou ponúkaných produktov v rámci diskutovaného sortimentu sú vŕtačky, výstružníky, výtlačky a zahĺbenia. Vyrábajú sa z najlepších materiálov pomocou presných strojov a vysokokvalifikovaných operátorov. Rezacie nástroje sa používajú pre rôzne aplikácie v leteckom priemysle a dokonca dokážu spracovať aj tie najtvrdšie materiály, ako je dural alebo titán. Náradie RECOULES sa používa na vŕtanie, vystružovanie a prehlbovanie otvorov pripravených na ďalšiu montáž (zvyčajne nitovanie).

Optické jadrá/mikrospindle RECOLES sú známe svojou presnosťou a používajú sa s dôverou v leteckom a kozmickom priemysle na celom svete. Vynikajúca kvalita zaručuje použitie najlepších materiálov vybraných podľa najprísnejších noriem pre ich výrobu. Pred dodaním zákazníkovi sú držiaky podrobené podrobnej defektoskopickej kontrole.

APEX je už mnoho rokov lídrom na trhu v oblasti vyspelých vrtných zariadení pre letecký a kozmický priemysel. Najznámejším produktom spoločnosti v tejto oblasti sú automatické alebo poloautomatické vrtné súpravy RECOULES, DOLER a QUACKENBUSH, ktoré kombinujú konštantný vrták (positive feed drill) s konštantným odmasťovaním. Tieto zariadenia sú špeciálne navrhnuté pre presné vŕtanie vo viacvrstvových materiáloch - titán, kompozit alebo hliník. Vŕtačky sú tiež vyrobené pre špeciálne zákaznícke aplikácie, po predchádzajúcom skúšaní materiálu a konzultáciách na výrobnej linke a výbere príslušnej zámky na montáž stroja.

Pre montážny proces v leteckom priemysle ponúkame nitovacie nástroje najvyššej kvality značky RECOULES. Presná prevádzka, jednoduché používanie, ako aj spoľahlivosť a trvácnosť robia tieto nástroje nenahraditeľné v každej továrni, ktorá vyrába letecké komponenty.

 Ponuka zahŕ�?a okrem iného:

- ručné lisy s integrovanými čeľusťami (aligátor, c-yoke a špeciálne typy);

- hydraulické lisy s nitovacími piestami;

- stacionárne nitovacie čeľuste vyrobené na objednávku;

- nitovacie niple;

- nitovacie nože;

- dočasné spojovacie prvky/spony.

 

Katalogy a letáky: