KATALÓG

Dynamometrické montážne kľúče

Ďalšou skupinou ručných montážnych nástrojov sú momentové kľúče. Najpokročilejším produktom v tejto skupine je elektronický kľúč Freedom firmy SCS, ktorý má snímač krútiaceho momentu a gyroskop na meranie uhla otočenia. Tento nástroj pripomína kľúče EC - majú vstavaný skener a modul bezdrôtovej komunikácie, takže môžete programovať a zhromažďovať údaje v reálnom čase. Dodatočný softvér možno použiť aj na vizualizáciu výrobného procesu a kontrolu polohy nástroja. Kľúč je dostupny tiež v káblovej verzii (samostatný nástroj a elektronika s displejom), ktoré sú potrebné pre niektoré procesy montáže.

V prípade, že máme záujem o používanie väčšieho počtu menej pokročilých momentových kľúčov, či už elektronických alebo mechanických, môžeme využiť ponuku STURTEVANT RICHMONT. Táto americká spoločnosť vyrába veľmi dlhé roky veľmi robustné nástroje s veľmi vysokou presnosťou. Štandardné momentové kľúče môžu byť dodávané s modulom bezdrôtového prenosu údajov a jedným z niekoľkých dostupných ovládačov, ktoré umož�?ujú obojsmernú komunikáciu s náradiami. Do riadiacej jednotky Global400 možno pripojiť až 16 elektronických a mechanických kľúčov a celý systém môže fungovať ako jedna zo zložiek kompletnej montážnej stanice. V prípade, že budeme používať iba bezdrôtové mechanické kľúče, najlepšie ovládače pre ne sú PTV alebo TCV.

Doplnením našej ponuky v spomínanom rozsahu sú jednoducho použiteľné a spoľahlivé elektronické a mechanické kľúče BMS. Prvé z nich sú dostupné v niekoľkých verziách softvéru a môžu tiež prenášať dáta bezkáblovo.

Na uťahovanie najmenších skrutiek (krútiaci moment od 0,05 Nm) sú vyhradené dynamometrické skrutkovače. V tejto súvislosti môžeme ponúknuť elektrické skrutkovače (s možnosťou zberu dát), ako aj vynikajúce ručné dynamometrické skrutkovače, nastavené na jeden špecifický uťahovací moment (výrobný) alebo s nastaviteľným krútiacim momentom/stupnicou (na kontrolu najmenších spojov).

 

Katalogy a letáky: