×

Skrutkovače s káblovým prevodníkom

Výrobcovia:

www.hermestools.eu/?strona=producent&id=4
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=37
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=16
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=36
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=38

Rozsah ponuky:

  • elektrické káblové skrutkovače s kontrolou krútiaceho momentu a uhla uťahovania;
  • inteligentné uťahovacie vretená;
  • elektro impulzné káblové skrutkovače;
  • presné skrutkovače na nízky a veľmi nízky (mikro) krútiaci moment, na ručnú a automatickú prevádzku;
  • automatické a robotické uťahovacie stanice a montážne stanice.

Skrutkovače s prevodníkmi sú najmodernejšou skupinou uťahovacích nástrojov. Tieto systémy umož�?ujú voľne programovateľné a presné uťahovacie procesy (presnosť v rozmedzí 0,5 - 5 %), pričom sa sledujú a archivujú výsledky. Náradie EC umož�?uje uťahovanie na vopred naprogramovaný krútiaci moment a uhol, môže pracovať v automatickom alebo manuálnom režime, dodáva sa v káblovom a bezdrôtovom vyhotovení a pokrýva široký rozsah krútiacich momentov. Riadiace jednotky pre skrutkovače môžu byť vybavené ďalšími komunikačnými modulmi a vstupno-výstupnými portami. Vďaka integrovanému displeju je možné vizualizovať proces v reálnom čase a integrácia systému do výrobnej siete umož�?uje diaľkovo konfigurovať nástroj a priebežne sledovať udalosti. V oblasti ručných káblových EC skrutkovačov na uťahovacie momenty od 0,5 do 250 Nm ponúkame spoľahlivé   AMT HSX (uhlové a priame), PSX (pištoľové) a a inovatívne ovládače SMX.

Inteligentné uťahovacie vretená AMT ESX a KSX (kompaktné) môže zákazník alebo integrátor použiť ako súčasť montážnej stanice alebo ich naša spoločnosť dodá ako kompletné automatizované alebo robotizované uťahovacie stanice. Vretená sú modulárne a zabezpečujú najvyššiu presnosť procesu uťahovania vďaka snímačom snímajúcim krútiaci moment priamo na výstupe. Aj pri prepracovaných konštrukciách s dvoma meracími snímačmi na zaznamenávanie krútiaceho momentu a uhla natočenia je vreteno pripojené k riadeniu len jedným hybridným káblom na prenos údajov a ovládanie a prevádzkový a komunikačný stav, ako aj potvrdenie uťahovania sa zobrazujú prostredníctvom LED diód. Štandardné (katalógové) vretená, ktoré ponúkame v tomto sortimente, pokrývajú krútiace momenty od 3 do 1 300 Nm.

Elektro impulzné skrutkovače sú vhodné na operácie, pri ktorých je potrebná vysoká rýchlosť nástroja so zanedbateľnou odozvou krútiaceho momentu na ruku obsluhy s plnou kontrolou a archiváciou údajov o uťahovaní. Ponúkame nástroje  Aimco v rozsahu 18 - 30 Nm a 28 - 50 Nm s pištoľovým dizajnom.

Presné nízkonapäťové prevodové skrutkovače KOLVER K-Ducer (KDS) sú špecializovaným riešením pre nízke uťahovacie momenty (od 0,1 Nm). Tieto skrutkovače sa vyznačujú vysokou presnosťou (od 1 %) vďaka špičkovému kompaktnému snímaču, veľmi dobrou ergonómiou práce, teplotnou ochranou, LED indikátormi OK/NOK a mnohými inovatívnymi funkciami. Séria KDS je k dispozícii v priamej, pištoľovej konfigurácii a ako vstavané vretená. Skrutkovače KDS sa programujú a ovládajú pomocou riadiacej jednotky KDU, ktorá je vybavená farebným dotykovým displejom a intuitívnym rozhraním. Celá jednotka je uzavretá v kompaktnom kryte a poskytuje plnú možnosť komunikácie pomocou akéhokoľvek externého systému.

Pre veľmi nízke krútiace momenty (od 0.01 Nm) ponúkame aj skrutkovače N-GINERIC ng-eTDH a TDH i TDS ktoré majú okrem veľmi vysokej presnosti (krútiaci moment od 0,5 % a uhol 0,1°) aj pokročilú funkciu kontroly vykonávaného spoja, funkciu, ktorá rozpozná správny skrutkovací moment pre obrobok, a nevyžadujú riadiacu jednotku - sú pripojené priamo k PC. Riešenie je vhodné najmä na použitie ako súčasť autonómnej skrutkovacej stanice pre malé diely, automatizovanej alebo vybavenej robotom, aj so systémom priameho podávania skrutiek. Ponúkané zariadenia spĺ�?ajú ciele Industry 4.0.

Podrobné informácie o ponúkaných nástrojoch a riešeniach nájdete v priložených materiáloch.Katalógy:

Letáky:

Prezentácie:

Filmy:

AMT film Príklady realizácie projektov
AIMCO film AcraDrive Nissan
AMT film Technológia uťahovania
AIMCO film Montážna linka Hyundai
AIMCO film Uťahovanie - vretenový systém
KOLVER film K-Ducer Prevodový systém
Kolver film K-Ducer Skrutkovače s prevodníkom
SCS film Kontroler FIM EVO