×

4. Nízkonapäťové skrutkovače a podávače skrutiek

Výrobcovia:

www.intool.sk/?strona=producent&id=37
www.intool.sk/?strona=producent&id=9
www.intool.sk/?strona=producent&id=38
www.intool.sk/?strona=producent&id=36

Rozsah ponuky:

  • nízkonapäťové skrutkovače so snímačom (EC);
  • prúdovo riadené nízkonapäťové skrutkovače (CC);
  • nízkonapäťové skrutkovače s mechanickou spojkou;
  • skrutkovače pre nízke (mikro) momenty zabudovateľné, ako aj automatizované a robotické skrutkovacie stanice;
  • podávače skrutiek a podávacie systémy integrované s uťahovacími náradiami;
  • podávače pások a štítkov.

Nízkonapäťové skrutkovače so snímačom (EC) sú najpokročilejšími náradiami v skupine elektrických skrutkovačov, ktoré naša spoločnosť ponúka pre nízke ut'ahovacie momenty (od 0,01 Nm). Umož�?ujú presné utiahnutie s kontrolou krútiaceho momentu a uhlu, ako aj archiváciu a odosielanie výsledkov spolu s priradením kódu montovaného produktu. Na jednom náradí je možné nastaviť niekoľko desiatok viacstup�?ových skrutkovacích programov, ktoré možno kombinovať do sekvencií. Náradie dodávame ako samostatné riešenia pre manuálnu montáž a ako súčasť integrovaných montážnych staníc. Pre nízke momenty (od 0,1 Nm s presnosťou 1-5%) ponúkame skrutkovače KOLVER K-Ducer s riadením, pre veľmi nízke (od 0,01 Nm) skrutkovače N-GINERIC, ktoré okrem veľmi vysokej presnosti (krútiaci moment od 0,5% a uhol 0,1 °) ) majú pokročilé riadiace funkcie vykonaného spojenia a nevyžadujú použitie kontrolera - sú pripojené priamo k počítaču. Toto riešenie funguje skvele najmä ako súčasť kompletnej montážnej stanice, automatizovanej alebo vybavenej robotom, s priamym podávaním skrutiek.

Nízkonapäťové skrutkovače riadené prúdom (CC - Current Control) nemajú snímač na meranie krútiaceho momentu a uhlu, ale rovnako ako skrutkovače so snímačom majú veľmi vysokú presnosť (+/- 5%) a možnosť pripojenia externých zariadení, ako je selektor bitov, swich box, skener čiarových kódov, signalizačný stĺpec atď. Toto riešenie tiež umož�?uje nastaviť množstvo uťahovacích programov pre jeden nástroj a archivovať výsledky. Skrutkovače KOLVER série Pluto / Nato / Mito majú bezuhlíkové motory a ovládajú ich najnovšie elektronické riadiace jednotky. Vďaka nízkym vstupným nákladom (v porovnaní s EC skrutkovačmi), inštalácii, prevádzke a údržbe, ako aj zníženým úrovniam vibrácií a hluku sú skrutkovače riadené prúdom ideálnou alternatívou k pneumatickým skrutkovačom, pričom vám umož�?ujú nahradiť niekoľko nástrojov jedným.

Elektrické skrutkovače s mechanickou spojkou pre nízke ut'ahovacie momenty sú k dispozícii vo verzii bezkefkovej a kefkovej, vyznačujú sa vysokou presnosťou (<7%), širokým rozsahom rýchlostí, rôznymi systémami upevnenia bitov (HEX, H4, H5) a možnosťou spustenia prítlaku alebo páčkou. Môžu pracovať samostatne alebo v spojení s kontrolerom PLC (verzie s výstupom I / O signálov), k dispozícii sú aj automatické verzie - na zabudovanie. V tejto skupine výrobkov ponúkame skrutkovače HIOS a KOLVER (série FAB a RAF). Veľmi zaujímavou a jedinečnou možnosťou sú aj skrutkovače HIOS série BLG-BC2 so vstavaným displejom, ktorý má možnosť overiť proces uťahovania OK / NOK, počítať vykonané spojenia a množstvo ďalších užitočných funkcií.

Ako riešenie na urýchlenie a usporiadanie procesu montáže malých častí odporúčame poloautomatické a automatické podávače skrutiek OHTAKE / QUICHER NS/NJ a NSBI/NSRI . Plynulé vydávanie skrutiek na vymeniteľnej koľajnici výrazne zlepšuje prácu operátora skrutkovača a uľahčuje vyberanie skrutky na bit. Podávače môžu byť ovládané ručne alebo automaticky (namontované v automatickej linke alebo pri robotovi). Vďaka vymeniteľným koľajniciam je možné používať rôzne veľkosti skrutiek, navyše je k dispozícii niekoľko typov hniezd pre odber skrutiek, vrátane otočných, ktoré eliminujú vibrácie a zlepšujú presnosť podávania. Ďalším typom podávača, ktorý sa používa na výrobných linkách, je dávkovač skrutiek do ruky s počítadlom OHTAKE ORK - vďaka tomuto zariadeniu si môžeme byť istí, že operátor vybral správny počet skrutiek na namontovanie vybraného dielu.

Podávače (dispenzory) pások a štítkov sa používajú na výrobných linkách a v oddeleniach údržby na presné a kontrolované dodávanie pásky, prúžkov, štítkov alebo kódov. Užívateľ môže nastaviť rýchlosť, množstvo alebo dĺžku podávaného materiálu. Ponúkame niekoľko typov takýchto podávačov.

Podrobné informácie o riešeniach ponúkaných v tejto oblasti v priložených materiáloch.

Katalógy:

Letáky:

Prezentácie:

Filmy:

KOLVER K-DUCER skrutkovače so snímačom
KOLVER Podávače skrutiek
HIOS Podávače skrutiek
HIOS Skrutkovač BLG BC2