×

Nízkonapäťové skrutkovače a podávače

Výrobcovia:

www.hermestools.eu/?strona=producent&id=37
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=9
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=38
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=36

Rozsah ponuky:

  • nízkonapäťové skrutkovače s invertorovým riadením (EC);
  • nízkonapäťové skrutkovače riadené prúdom (CC);
  • nízkonapäťové skrutkovače s mechanickou spojkou;
  • skrutkovače s nízkym (mikro) krútiacim momentom a automatické a robotické uťahovacie stanice;
  • podávače skrutiek a podávacie systémy integrované do uťahovacích nástrojov;
  • podávače pások a štítkov.

Nízkonapäťové skrutkovače s prevodníkom (EC) sú najmodernejším náradím v skupine elektrických skrutkovačov, ktoré naša spoločnosť ponúka pre nízke (od 0,01 Nm) krútiace momenty. Umož�?ujú presné uťahovanie s kontrolou krútiaceho momentu a uhla, ako aj archiváciu a prenos výsledkov s ich priradením ku kódu montovaného výrobku. Na jednom nástroji možno nastaviť desiatky viacstup�?ových uťahovacích programov, ktoré možno kombinovať do sekvencií. Nástroje sa dodávajú ako samostatné riešenia na ručnú montáž a ako súčasť integrovaných montážnych staníc. Pre nízke krútiace momenty (od 0,1 Nm s presnosťou 1-5 %) ponúkame skrutkovače KOLVER K-Ducer s riadiacou jednotkou a pre veľmi nízke krútiace momenty (od 0,01 Nm) ponúkame skrutkovače N-GINERIC eTDH, ktoré majú okrem veľmi vysokej presnosti (krútiaci moment od 0,5 % a uhol 0,1°) aj pokročilé riadiace funkcie pre vykonané pripojenie a nevyžadujú riadiacu jednotku - sú pripojené priamo k PC. Toto riešenie je mimoriadne vhodné ako súčasť kompletnej montážnej stanice, automatizovanej alebo vybavenej robotom, s priamym podávaním skrutiek.

Nízkonapäťové skrutkovače riadené prúdom (CC - Current Control) nemajú snímač na meranie krútiaceho momentu a uhla, ale podobne ako skrutkovače s prevodníkom majú veľmi vysokú presnosť (+/- 5 %) a možnosť pripojenia externých zariadení, ako je napríklad volič zásuviek, spínacia skrinka, snímač čiarového kódu, signalizačný stĺpik atď. Toto riešenie tiež umož�?uje nastaviť viacero uťahovacích programov pre jeden nástroj a archivovať výsledky. Skrutkovače KOLVER Pluto/Nato/Mito ktoré ponúkame, majú bezjadrové motory a sú riadené najmodernejšími elektronickými riadiacimi jednotkami. Vďaka nízkym nákladom na nákup (v porovnaní s EC skrutkovačmi), inštaláciu, prevádzku a údržbu, ako aj zníženej úrovni vibrácií a hluku sú skrutkovače riadené prúdom ideálnou alternatívou k pneumatickým skrutkovačom, čo umož�?uje nahradiť niekoľko nástrojov jedným súčasne.

Elektrické skrutkovače s nízkym krútiacim momentom a mechanickou spojkou sú k dispozícii v bezkartáčovej a kefovej verzii a vyznačujú sa vysokou presnosťou (HIOS (okrem iného: BLG, BL, CL, VB) a KOLVER (okrem iného: FAB /RAF, KBL). Veľmi zaujímavou a jedinečnou možnosťou sú aj skrutkovače HIOS BLG-BC2 s integrovaným displejom, ktoré majú možnosť overovať proces uťahovania OK/NOK, počítať vykonané spoje a množstvo ďalších užitočných funkcií. Okrem toho je možné skrutkovač pripojiť k PLC zákazníka alebo k modulu so vstupnými/výstupnými portami - BLG-IO-Pro1.

Poloautomatické a automatické skrutkové podávače OHTAKE/QUICHER NS/NJ a NSBI/NSRI sa odporúčajú ako riešenie na urýchlenie a sprehľadnenie procesu montáže malých dielov. Plynulé dávkovanie skrutiek na vymeniteľnej lište výrazne zlepšuje prácu obsluhy skrutkovača a uľahčuje vyberanie skrutky na bit. Podávače sa môžu ovládať ručne alebo automaticky (namontované v automatickej linke alebo pri robotovi). Vďaka vymeniteľným koľajniciam možno manipulovať so skrutkami rôznych veľkostí, navyše je k dispozícii niekoľko typov drážok na vyberanie skrutiek vrátane rotačných, ktoré eliminujú vibrácie a zvyšujú presnosť podávania. Ďalším typom podávača skrutiek, ktorý sa používa na výrobných linkách, je ručný podávač skrutiek OHTAKE ORK - s počítadlom - vďaka tomuto zariadeniu máme istotu, že obsluha nabrala správny počet skrutiek na vybraný obrobok.

Podávače (dávkovače) pások a štítkov sa používajú na výrobných linkách a v oddeleniach údržby na presné a kontrolované dávkovanie pások, pásikov, štítkov alebo kódov. Používateľ môže nastaviť rýchlosť, množstvo a dĺžku dávkovaného materiálu. Ponúkame viac ako tucet typov takýchto podávačov.

Podrobnosti o ponúkaných nástrojoch a riešeniach nájdete v priložených materiáloch.
Katalógy:

Letáky:

Prezentácie:

Filmy:

Kolver film K-Ducer Skrutkovače s prevodníkom
HIOS film Skrutkovač BLG BC2
OHTAKE film Podávače skrutiek
N-GINERIC film Automatizovaný systém uťahovania skrutiek
OHTAKE film Podávače skrutiek
OHTAKE film Podávač LS-HM
OHTAKE film Skrutkové podávače NJR
OHTAKE film Podávač LS-HR
OHTAKE film Podávač NSB
OHTAKE film Podávač OM 26M
OHTAKE film Podávač OM 26R
OHTAKE film Podávače
OHTAKE film Podávač NJ - výmena koľajnice
HIOS film Podávač skrutiek